Aktualności ze świata miłośników twórczości Tolkiena

„Tam żyją smoki…” – V Konkurs Fotograficzny Elendilionu!

Rys. Ryszard „Galadhorn” Derdziński

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was drodzy Czytelnicy, Przyjaciele Elfów, do udziału w piątej już edycji konkursu fotograficznego na Elendilionie (tutaj I, II, III i IV edycja konkursu). W tym roku konkurs jest związany z 10-leciem Forum Elendilich (patrz tutaj) i z akcją „Dziesięć Konkursów na Dziesięciolecie”! Wiemy, że wielu z Was znowu czekało na tę coroczną zabawę.

W tym roku tematem przewodnim konkursu są smoki, które otaczają nas w naszych wsiach, miasteczkach i miastach. Tak! Tu też żyją smoki. Wystarczy podnieść oczy i przyjrzeć się starym kamienicom, wystarczy wejść do średniowiecznego kościoła, wystarczy przyjrzeć się heraldyce, wzornictwu, sztuce użytkowej wokół nas… Prosimy o artystyczne fotografie przedstawiające smoki, żyjące w ukryciu w Waszej okolicy (i prosimy, żeby nie iść na łatwiznę i nie fotografować tylko krakowskiego pomnika Smoka Wawelskiego).

Zasady:

  • Znalezionym smokom nie wolno doklejać mechanicznie bądź cyfrowo żadnych elementów!
  • Uczestnik konkursu musi być właścicielem zdjęcia!
  • Każdy uczestnik konkursu ma prawo do wystawienia jednej autorskiej pracy.
  • Proszę przysyłać zdjęcia w formacie jpg, ułatwi to prace jury oraz późniejszą prezentacje pozostałych zdjęć biorących udział w konkursie.
  • Jury w składzie administratorów i moderatorów forum Elendili wybierze trzech zwycięzców.
  • Prace należy przysyłać do 3 stycznia 2014, do północy na adres elendilion@elendilion.pl
  • Ogłoszenie wyników konkursu i prezentacja nadesłanych prac odbędzie się 4 stycznia 2014.

Zapraszamy Was do fotograficznej zabawy! Nagrodami będą książki:

  • Hobbit w malarstwie i grafice J.R.R. Tolkiena, Wydawnictwo Amber
  • J.R.R. Tolkien, Upadek Króla Artura, Prószyński i Ska (dziękujemy Wydawnictwu za ufundowanie nagrody!)
  • Brian Sibley, Hobbit: Pustkowie Smauga. Oficjalny przewodnik po filmie, Wydawnictwo Amber

Kategorie wpisu: Konkursy

10 Komentarzy do wpisu "„Tam żyją smoki…” – V Konkurs Fotograficzny Elendilionu!"

Maciek, dnia 09.12.2013 o godzinie 16:01

Czy można wysłać tylko jedno zdjęcie? 😉

Galadhorn, dnia 09.12.2013 o godzinie 16:09

Tak, tylko jedna autorska praca!

~, dnia 09.12.2013 o godzinie 22:52

A ja z innej beczki 😛 Czy, żeby móc wziąć udział w konkursie, trzeba być użytkownikiem Elendilich, czy może zgłosić swoją pracę osoba spoza Forum?

Galadhorn, dnia 09.12.2013 o godzinie 23:13

Konkurs jest skierowany do wszystkich miłośników Tolkiena i smoków. Nie trzeba należeć do żadnego forum.

:-)

beriolon, dnia 10.12.2013 o godzinie 13:07

Czy zdjęcia muszą być zrobione specjalnie na konkurs, czy mogą być np. z wakacji?

Galadhorn, dnia 10.12.2013 o godzinie 14:39

Mogą to być zdjęcia z wakacji. Mogą to być dawne zdjęcia. Prosimy tylko, żeby były po raz pierwszy prezentowane na jakimś konkursie.

Nemmiriel, dnia 20.12.2013 o godzinie 20:59

Witam. Mam pytanko: czy można sfotografować smoka zrobionego własnoręcznie?

Galadhorn, dnia 21.12.2013 o godzinie 9:23

„W tym roku tematem przewodnim konkursu są smoki, które otaczają nas w naszych wsiach, miasteczkach i miastach. Tak! Tu też żyją smoki. Wystarczy podnieść oczy i przyjrzeć się starym kamienicom, wystarczy wejść do średniowiecznego kościoła, wystarczy przyjrzeć się heraldyce, wzornictwu, sztuce użytkowej wokół nas…”

Chodzi o smoki, które są elementem sztuki wokół nas. Możesz zaryzykować. Jeżeli jest to element sztuki użytkowej w Twoim domu…

Ania, dnia 20.01.2014 o godzinie 12:15

Witam
Kiedy i gdzie znajdę wyniki konkursu?
na stronie podano datę 4stycznia??
Bede wdzięczna za informacje :)

Telperion, dnia 21.01.2014 o godzinie 0:52

Kochani przepraszamy za opóźnienie, mieliśmy problem z redakcyjnym mailem. Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości i bardzo Was przepraszamy.

Zostaw komentarz